İslami Siteler ve Kullanıcıları

Merhaba Kardeşlerim;

Günümüz teknolojisinin gelişmesi ile artık insanlar bire bir yüz yüze iletişimden ziyade, sosyal medya ağları ve sohbet sayfaları üzerinden birbirleri ile iletişime geçmeye başladı. Bu durum tabiki insanlar arasındaki sosyal bağlılığı ne yazık ki bitirip insanları asosyal bir yaşama bağımlı hale getirmiştir. Özellikle gençlerimizin ellerinde 7/24 telefon düşmeyip tüm yaşamlarını bunun üzerine kurmaya başlamış bulunmaktadırlar. Sohbetten ziyade tamamen resim ve videolar izleme ile geçen vaktin yanı sıra bazı kullanıcılar sohbet, chat sitelerine girmektedirler. Şuan en çok facebook, twitter, instagram gibi sosyal medya ağları sadece gençlerin değil yetişkinlerinde tamamen kullanım alanına girmiş ve onlarında bu zamana kadarki karakterlerinden bazı durumlarda farklı düşüncelere yöneldiğini görmekteyiz. İnsanlarımızın eskisi gibi olamamaktaki en büyük sıkıntı ne yazık ki bu sosyal ağlardır. Bunlar gerçekten çok dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.


İslami Sohbet Odaları

İslami sohbet odaları şuan günümüzde eskisi kadar kullanımı olmasa da yine de belli bir kesimin hala kullanıp düzenli bir şekilde vakit geçirmelerini sağlayan bir yapımdır. Bu yapımın içinde tabi konunun amaçlarını aştıkları, kişilerin farklı eğilimler gösterdikleri ne yazık ki çok aşikar durumdadır. Belki bazı bilgiler edinirim diye bu sitelere giren kardeşlerimizin hepsi bu düşüncede kalamayıp yanlış şeyler yaptığını görüyoruz. Bu durumla alakalı neler yapabiliriz, insanları amaçları doğrultusunda nasıl yönlendirip, onları farklı eğilimlerden nasıl kurtarabiliriz diye düşüncelere girip bu konu hakkında istişare etmemiz gerekmektedir. Bu konularda bazı uzman kişiler, ehil kişiler ile bunların görüşülüp nasıl bir yol izlenmesi gerektiği konusunda yardım almamız gerektiği çok aşikar bir durumdur. Amaçları dışına kişiler yüzünden gerçekten islami sohbet sitesi amacı ile kurulmuş sitelerde ne yazık ki amaçlarından sapmakta, ya da oradaki temiz insanlarında nefslerine yenik düşerek onları da bu bataklığa çekmesinden korkmaktayız.


Dini Chat Konusunda Yapılması Gerekenler

Evet sevgili kardeşlerim sizlerle de paylaştığımız gibi bu durumlarda neler yapmamız gerektiğini düşünüp konuşmamız gerekmektedir. Yeni neslin özellikle bu kötü durumdan etkilenip ailelerinden aldıkları terbiyeden çok ama çok uzaklaştıkları fark edilmektedir. Aslında bazı kısıtlamaların bile bu durumu daha da toparlayacağı düşüncesindeyim.

İslami sohbet siteleri kurucuları olarak buna önce olmamız gerektiğini düşünmekteyim. Ne yazık ki islami sohbet sitesi adı altında zinaya sürükleyen insanların nefsi sohbetler etmesini öneren bir çok site var. Hatta bu siteler şuan en popüler olanlar böyle bir münafıklığı yapan kişiler ne yazık ki hesap veremeyeceklerdir. İnsanları bile bile resmen İslam adını kullanıp başka türlü sohbetlere yöneltenlerin bir proje olacağını bile düşünmemek hiç içten bir düşünce değil. Bu kişilere hiç bir zaman imtiyaz tanınmamalı onlarla beraber bir yol üzerinde olunmamalıdır ki onlara karşı tavırlarınızı bildirmeniz için en gerekli durum budur.

Dini Chat, islami sohbet, dini sohbet adını kullanarak bu isimleri kullananlardan hepimiz uzak duralım ve gerçekten amacı doğrultusunda olan herkesin de yanında olmaya davet ediyoruz. Bizimle de bu konular ile ilgili iletişime geçmek isteyen kardeşlerimizi sitemizde ağırlamaktan şeref duyarız.

 

https://i0.wp.com/www.islamisohbetchat.com/wp-content/uploads/2021/07/Seo-280x273-1.png?fit=280%2C273&ssl=1https://i0.wp.com/www.islamisohbetchat.com/wp-content/uploads/2021/07/Seo-280x273-1.png?resize=150%2C150&ssl=1adminGenelislami sohbet yazılarıislami siteler,islami sohbet odaları,online islami sohbetciler,sohbeti islam
İslami Siteler ve Kullanıcıları Merhaba Kardeşlerim; Günümüz teknolojisinin gelişmesi ile artık insanlar bire bir yüz yüze iletişimden ziyade, sosyal medya ağları ve sohbet sayfaları üzerinden birbirleri ile iletişime geçmeye başladı. Bu durum tabiki insanlar arasındaki sosyal bağlılığı ne yazık ki bitirip insanları asosyal bir yaşama bağımlı hale getirmiştir. Özellikle gençlerimizin ellerinde...